AnasayfaAlışveriş Listem (0)HesabımSepetimKasaya Git
TL $
Giriş YapınKayıt Olun

 

    
İade Şartları

Sherbetchi.com, tüketici lehine hareket etmeyi, her türlü sorunu yasaca belirlenmiş süreden daha erken ve kalite politikasına uygun olarak çözmeyi temel ilke edinmiştir.

Sherbetchi.com’dan satın alınan ürünler,teslim tarihinden itibaren (7) gün içerisinde iade edilebilir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde, neden belirterek iade edebilirsiniz.
Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.
Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır.
İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir. Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma, leke oluşması ve benzeri hasar veya hasarlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde gidiş ve dönüş taşıma masrafı müşteri tarafından ödenecektir.İadesi yapılacak olan ürünler, Sherbetchi.com'un siparişinizi size gönderdiği kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde ulaşım masrafı tarafımızdan karşılanacaktır.
Aksi taktirde ulaşım masrafı müşterimize ait olacaktır.

Özel kategorilere giren ve özel sipariş yöntemi ile satılan ürünlerin iadesi mümkün değildir.Bunlar: Duvardan Duvara Halı , Kişiye Özel Tasarımlar vb. ürün ana gruplarıdır.Sizin isteğiniz doğrultusunda birebir uygulamalı olarak satışı yapılan ürünlere iade prosedürü uygulanmaz..

Sipariş Bedeli İadesi

Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; Sherbetchi.com üç iş günü içerisinde ürün bedelini hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Ancak, banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak şirketimiz finans yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir.

Sherbetchi.com'un tüm sistemi web tabanlıdır. Böylece kullanıcıların tanınması ve veri güvenliklerinin onaylanması işlemi hızla gerçekleşir. Bu işlemler sırasında web üzerinden sitemizdeki hesab bilgilerinizi güncel tutmanız ve herhangi bir bilgi değişikliğini iade sırasında bize bildirmeniz gerekmektedir.